Koronawirus - szczepienia i informacje

Komunikat Wójta Gminy Białobrzegi

Dodano: 21-03-2020

WÓJT GMINY BIAŁOBRZEGI INFORMUJE

Szanowni Mieszkańcy Gminy Białobrzegi!

W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne, oraz dobro nas wszystkich związane z ograniczeniem możliwości zarażenia się koronawirusem, zwracam się do Państwa o odroczenie w miarę możliwości terminów załatwiania wszelkich spraw w różnych instytucjach w tym w Urzędzie Gminy oraz innych jednostkach organizacyjnych gminy,  które można odłożyć na późniejszy czas.

Proponuję, aby wszelkie płatności (podatkowe, oraz za gospodarowanie odpadami) dokonywać przelewami poprzez systemy bankowości elektronicznej (na tzw. indywidualne konta płatności, które znajdują się w załącznikach do nakazów podatkowych oraz w zawiadomieniu o wysokości opłaty za odpady) oraz przez system eNależności (link do eNależności)

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że wiele spraw można załatwić telefonicznie, lub drogą elektroniczną nie wychodząc z domu.

Numery telefonów, adresy mailowe Urzędu i gminnych jednostek organizacyjnych znajdują się na stronie internetowej gminy (link do Kontakt)

Jednocześnie informuję, że Urząd Gminy Białobrzegi pracuje normalnie tj. w dotychczasowych dniach i godzinach, niemniej jednak zmniejszenie intensywności osobistych kontaktów może przyczynić się do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa i wywołanej przez niego choroby.

Zgodnie z decyzją podjętą przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu dzisiejszym na okres od 12.03.2020 r. – 25.03.2020 r. zawieszone zostają  zajęcia w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Gminy Białobrzegi. Dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do przekazania powyższej informacji wszystkim rodzicom dzieci i uczniów uczęszczających do naszych placówek oświatowych.

Dodatkowo została podjęta decyzja o zawieszeniu wszystkich zajęć dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach i Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Białobrzegach, oraz Placówkach Wsparcia Dziennego w Woli Dalszej i Budach Łańcuckich.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do podmiotów organizujących imprezy kulturalne i artystyczne o rozważenie możliwości odwołania czy zmiany terminów tychże imprez w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród mieszkańców gminy i pozostałych uczestników imprez.

Będę na bieżąco przekazywał na naszej stronie internetowej informacje właściwych służb i organów dotyczących zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Jednocześnie chciałbym ponownie zaapelować o stosowanie podstawowych zasad higieny i profilaktyki o których informowaliśmy na naszej stronie internetowej  – warto się z nimi zapoznać i je stosować!  

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

Proszę wszystkich mieszkańców naszej gminy, aby w tym trudnym dla nas czasie zachowali spokój i rozwagę, a także wykazali odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych, stosując się do zaleceń właściwych służb i organów.

 

                                                Wójt Gminy Białobrzegi - Franciszek Masłoń

 

Kalendarz

Maj [2022]

Kalendarz z wydarzeniami
Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Informacje

Dzisiaj jest: Środa, 25 Maja 2022
Godzina: 01:06:52
Imieniny: Borysa, Magdy i Marii-Magdaleny

Newsletter