"Azymut praca"

Dodano: 08-03-2019

Nexoris sp. z o.o. rozpoczęła realizację projektu "Azymut praca". Projekt jest realizowany w ramach działania 7.1 Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy – projekty konkursowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w zakresie osi priorytetowej VIII Regionalny rynek pracy.

Celem głównym projektu jest zwiększenie poziomu aktywności społeczno-zawodowej wśród 70 osób (39 kobiet, 31 mężczyzn) powyżej 29 roku życia, o niskich kwalifikacjach (do ISCED 3 włącznie) zamieszkałych na terenie województwa podkarpackiego w okresie od 02.2019 do końca 04.2020 r. poprzez realizację kompleksowego programu aktywizacji zawodowej tj. opracowanie Indywidualnego Planu Działania, poradnictwo zawodowe, szkolenia zawodowe kształtujące kwalifikacje i kompetencje, szkolenie prowadzące do podniesienie kompetencji cyfrowych, staże zawodowe, kompleksowe pośrednictwo pracy.

Grupę docelową stanowią osoby, spełniające łącznie poniższe warunki:

 są osobami powyżej 29. roku życia,

 posiadają niskie kwalifikacje (podstawowe, gimnazjalne, zawodowe lub średnie),

 są bezrobotne lub bierne zawodowo,

 zamieszkują województwo podkarpackie.

Każdy Uczestnik weźmie udział kolejno w trzech głównych formach wsparcia opisanych poniżej. Identyfikacja potrzeb uczestnika projektu obejmować będzie opracowanie Indywidualnego Planu Działania, w którego ramach przewidziane zostały:

 pogłębiona diagnoza sytuacji zawodowej Uczestnika Projektu,

 pogłębiona diagnoza sytuacji osobistej Uczestnika Projektu.

Wsparcie o charakterze obligatoryjnym, w ramach którego przewidziane zostały:

 spotkania z doradcą zawodowym,

 spotkania z psychologiem.

Warsztaty, w ramach których przewidziane zostały:

Moduł I – Aktywne metody poszukiwania pracy

Analiza rynku pracy, formy zatrudnienia, wizytówka – dokumenty aplikacyjne, przygotowanie do rozmowy z pracodawcą, rozmowa kwalifikacyjna

Moduł II – Budowanie motywacji i zaangażowania

Rola automotywacji, motywowanie i jego efektywność – skuteczne narzędzia, cele zawodowe – jak wyznaczać i jak osiągać założone cele, prowadzące do zmiany, decyzje i wyznaczanie sobie celów

Moduł III – Budowanie wizerunku zawodowego u pracodawcy krok po kroku

Wizerunek, siła pierwszego wrażenia w kontaktach zawodowych, wygląd zewnętrzny, budowanie pozytywnego wizerunku w kontaktach z pracodawcą.

Wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowej, w którego ramach przewidziane zostały:

 Szkolenia kompetencyjne (śr. 70 h)

 Szkolenia kwalifikacyjne (śr. 70 h)

 Staże zawodowe (5 miesięcy)

Dodatkowo:

 zwrot kosztów dojazdu dla osób spoza Rzeszowa,

 zwrot kosztów opieki nad dziećmi lub osobami zależnymi w trakcie stażu,

 catering.

Więcej informacji na  stronie internetowej http://www.nexoris.pl/, lub pod nr tel.: 695 400 554, e-mailem: azymutpraca2019@gmail.com.

Maj [2024]

Dzisiaj jest: , 5 Maja 2024