Aktualności

Badanie obywatelskiej aktywności wsi

Dodano: 12-02-2021

Szanowni Państwo,

jako Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich prowadzimy projekt badawczy pn. „Obserwatorium obywatelskiej aktywności wsi”, którego celem jest pogłębienie i zaktualizowanie wiedzy na temat aktywności obywatelskiej na obszarach wiejskich – w szczególności identyfikacja dobrych praktyk oraz określenie najważniejszych wyzwań i problemów, stojących przed organizacjami pozarządowymi.

Pierwszym etapem badania, prowadzonego przy wsparciu ekspertów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jest stworzenie Bazy Danych Organizacji Wiejskich, w której gromadzone są podstawowe informacje o organizacjach. Informacje zebrane za jej pośrednictwem zostaną uzupełnione i pogłębione w kolejnych etapach – wywiadach telefonicznych oraz fokusach (wywiadach grupowych).

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o naszym projekcie (w tym w szczególności linku do samego formularza Bazy: https://www.faow.org.pl/baza/) organizacjom wiejskim, działającym na obszarze Państwa gminy/powiatu/województwa. Pragniemy podkreślić, że zachęcenie do udziału w projekcie-badaniu organizacji, z którymi Państwo współpracujecie, może być dobrą okazją na promocję regionu – podsumowanie wyników badania wraz z informacjami o organizacjach i inicjatywach, które zdecydowały się wziąć w nim udział, ukaże się w formie publikacji.

Więcej informacji na temat projektu dostępnych jest na stronie: https://faow.org.pl/obserwatorium-obywatelskiej-aktywnosci-wsi/

W razie dodatkowych pytań, pozostajemy do dyspozycji.

Z uszanowaniem,

Michał Kulka-Kowalczyk,

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich

Projekt „Obserwatorium obywatelskiej aktywności wsi” jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Kalendarz

Luty [2021]

Kalendarz z wydarzeniami
Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Informacje

Dzisiaj jest: Sobota, 27 Lutego 2021
Godzina: 05:07:37
Imieniny: Gagrieli, Liwii i Leonarda

Newsletter