Aktualności

Dbajmy o najmłodszych – Bezpieczny Uczeń na drodze

Dodano: 28-10-2019

Wójt/Burmistrz/Prezydent 

Dyrektor Szkoły/Dyrektor Świetlicy 

 

Adresatem Prośby/Petycji* - jest Organ Gminy  ujawniony w komparycji - jednoznacznie identyfikowalny  za pomocą uzyskanego z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy/Szkoły (właściwej miejscowo)   - adresu e-mail ! - pod którym odebrano niniejszą prośbę/petycję.

 

 

Preambuła petycji. 

PZU SA oraz Hasbro Poland sp. z o.o - za pomocą niniejszej akcji - współdziałając z Dyrektorami Szkół Podstawowych i Kierownikami świetlic wiejskich - pragnie zwiększać bezpieczeństwo i przyczyniać się do ograniczenia ilości wypadków drogowych z udziałem uczniów. 

 

To już druga edycja akcji - w której Fundatorzy wspierają remonty szkolnych świetlic  - w tym roku 3 placówki uzyskają wsparcie finansowe w wys. 20 tys. pln każda. 

 

 

Działania zwiększające bezpieczeństwo uczniów na drodze - prowadzone w ramach wzmiankowanej akcji pozwolą nauczycielom i opiekunom szkolnym wspierać rodziców uczniów w zaspokojeniu wymogów art. 11 ust. 4a Ustawy  z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1990) - scilicet:  "(...)Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. (...) "

Oczywiście wskazane jest również posiadanie świateł odblaskowych przez uczniów poruszających się w pobliżu dróg - również na terenie zabudowanym. 

 

Prośba/Petycja:

 - Zatem w nawiązaniu do wyżej wzmiankowanej argumentacji -  prosimy aby Wójt/Burmistrz/Prezydent - biorąc pod uwagę powyżej wskazany uzasadniony społecznie interes pro publico bono - przekazał niniejszą petycję wszystkim Dyrektorom Szkół Podstawowych i Kierownikom świetlic wiejskich  - miejscowo właściwym dla Gminy (adresata wniosku) 

 

Jako podstawę naszej prośby prosimy o przyjęcie trybu określonego w Ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2018.870 t.j. z dnia 2018.05.10)      

Fakultatywnie - przekazanie wniosku do szkół może nastąpić na podstawie art. 65 kpa

 

Poniżej - część przeznaczona bezpośrednio do Dyrektorów Szkół/Świetlic Wiejskich 

 

 

———Część do przekazania do Dyrektorów Szkół/Świetlic—————————————

 

Dyrektor Szkoły/Dyrektor świetlicy

 

Rozpoczynamy drugą edycję akcji Się gra się ma. Tym razem pod hasłem Bezpieczny Playroom. W naszej akcji chcemy przemienić szkolne świetlice w nowoczesne i kolorowe sale gier. Sale, które będą sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi oraz promowały bezpieczne zachowania w szkole i w drodze do szkoły. 

Nagrodami w naszej akcji są środki na remonty 3 szkolnych świetlic oraz 30 zestawów gier planszowych i dekoracyjnych naklejek ściennych.

 

Każda świetlica, która zgłosi się do akcji, otrzyma pakiet startowy. Pakiet zawiera grę przypominającą zasady o bezpieczeństwie, odblaskowe zawieszki na plecaki dla dzieci oraz plakat i naklejkę, zachęcające do głosowania.

 

Jak wziąć udział? Wystarczy wypełnić formularz na siegrasiema.com i wgrać zdjęcie świetlicy z opisem.

 

Jako podstawę naszej prośby przystąpienia do akcji - prosimy o przyjęcie trybu określonego w Ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2018.870 t.j. z dnia 2018.05.10)      

 

 

Odpowiedzi odnośnie akcesu do prezentowanej w niniejszej prośbie akcji "Bezpieczny Uczeń" - prosimy udzielić na adres  

 

Wszelkie szczegóły organizacyjne znajdują się na stronie www.siegrasiema.com

 

Z poważaniem:

Osoba Prawna 

Szulc-Efekt sp zoo 

Prezes Zarządu Adam Szulc

tel. 608-318-418

KRS: 0000059459

ul. Poligonowa 1

04-051 Warszawa

tel/fax. (22) 673-62-12

Kapitał Zakładowy: 222 000,00 pln

www.gmina.pl    www.samorzad.pl 

 

 

Pliki do pobrania

Kalendarz

Sierpień [2020]

Kalendarz z wydarzeniami
Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Informacje

Dzisiaj jest: Czwartek, 13 Sierpnia 2020
Godzina: 11:09:51
Imieniny: Elwiry, Hipolita i Radosławy

Newsletter