"Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym"

Dodano: 25-10-2021

Wójt Gminy Białobrzegi zaprasza uprawnione osoby do złożenia dokumentów uczestnictwa w  projekcie "Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym"

Ruszył nabór wniosków na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Z programu będą mogły skorzystać dzieci, wnuki i prawnuki byłych pracowników PGR. Program zostanie sfinansowany z funduszy europejskich. Wójt Gminy Białobrzegi zaprasza uprawnione osoby do złożenia dokumentów uczestnictwa w programie.

Celem będzie wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na:

• ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys);
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
  • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie:

Termin składania oświadczeń upływa 02.11.2021 r. o godz. 15:30.

Celem ubiegania się o możliwość skorzystania z dofinansowania należy złożyć deklarację udziału w programie wraz z następującymi dokumentami:

1. Oświadczenie dla rodzica /opiekuna prawnego – (Zał.7 do regulaminu konkursu) lub Oświadczenie ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletniość (pobierających naukę w  roku szkolnym 2021/2022, którzy ukończyli 18 rok życia) – (Zał. 8 do regulaminu konkursu)
  2. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych,
  3. Informacja dodatkowa.

Wyżej wymienione dokumenty należy złożyć w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy Białobrzegi,  37-114 Białobrzegi 4 do dnia 02 listopada 2021 roku  do godziny 15.30 lub wysłać na podany wyżej adres. Decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu, dokumenty składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Uwaga! Złożenie dokumentów nie gwarantuje otrzymania wsparcia w ramach projektu!

W przypadku gdy gmina nie otrzyma grantu wystarczającego na pokrycie zapotrzebowania wynikającego ze złożonych oświadczeń mieszkańców o zakwalifikowaniu do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Zmiany w dokumentacji konkursowej wprowadzone przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa skutkować mogą wprowadzeniem zmian w udostępnianych formularzach i koniecznością przedłożenia dodatkowych dokumentów czy informacji.

Szczegółowe informacje można otrzymać pod nr tel. 17 224 03 57

Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Kwietnia 2024