Aktualności

Nabór Do Projektu CYFROWE GOKI

Dodano: 23-03-2021

Cykl szkoleń w ramach projektu CYFROWE GOKI to oferta kulturalno-edukacyjna skierowana do współczesnego młodego odbiorcy, przygotowująca go do bezpiecznego poruszania się w sieci technologii cyfrowej i informacyjnej, przenikającej obecnie niemal wszystkie aspekty życia codziennego.

Celem szkoleń jest rozwój kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży poprzez udział w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem urządzeń cyfrowych, prowadzonych przez doświadczonego trenera. Szkolenie ma charakter warsztatowy, a wskazówki trenera mają na celu ukierunkowanie uczestnika zajęć na eksperymentowanie i samodzielne poszukiwanie właściwych rozwiązań.

Warsztaty realizowane będą w dwóch modułach:

DZIENNIKARSTWO ONLINE – młodzież zainteresowana działalnością dziennikarską w sieci nabędzie praktyczne przygotowanie do profesjonalnej realizacji zadań w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii, również w ramach różnych portali społecznościowych.

Materiał szkoleniowy obejmie tematy z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych, m.in.:

  • korzystanie z usług GOOGLE,
  • prowadzenie konta na kanale YouTube,
  • prowadzenie transmisji internetowych w serwisach społecznościowych,
  • korzystanie z komunikatorów, prowadzenie wideokonferencji, itp.
  • tworzenie własnej strony internetowej i BLOGA.

BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI – W ŻYCIU PRYWATNYM, SPOŁECZNYM ORAZ W EDUKACJI – osoby, zainteresowane działalnością w sieci rozwiną świadomość zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni i nabędą umiejętność bezpiecznego poruszania się w świecie wirtualnym rozważnie korzystając z jego możliwości.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in.:

  • zagrożenia w sieci i ochrona własnej tożsamości,
  • korzystanie z e-usług administracji publicznej,
  • nowe style promocji i prezentacji,
  • umiejętne publikowanie i zamieszczanie informacji na różnych portalach społecznościowych, stronach internetowych, blogach i innych multimediach,
  • ochrona komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem.

Warsztaty realizowane będą w wymiarze 15 spotkań po 1,5 godz. i mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie GOKiCz lub online poprzez aplikację Microsoft Teams. Sposób prowadzenia, terminy i godziny zajęć zostaną ustalone po utworzeniu się grupy. Ilość miejsc ograniczona!

Zapisy prowadzimy telefonicznie lub osobiście w GOKiCz w Białobrzegach w terminie do 01.04.2021 r. O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie będziemy informować telefonicznie.
Więcej szczegółów pod nr tel. 17 224 52 78 lub 505 603 565.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Cyfrowe GOK-i w podregionie rzeszowskim” – Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Kalendarz

Wrzesień [2023]

Kalendarz z wydarzeniami
Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Informacje

Dzisiaj jest: Czwartek, 28 Wrzesnia 2023
Godzina: 12:29:21
Imieniny: Libuszy, Wacławy i Wacława

Newsletter