Nabór Do Projektu CYFROWE GOKI

Dodano: 23-03-2021

Cykl szkoleń w ramach projektu CYFROWE GOKI to oferta kulturalno-edukacyjna skierowana do współczesnego młodego odbiorcy, przygotowująca go do bezpiecznego poruszania się w sieci technologii cyfrowej i informacyjnej, przenikającej obecnie niemal wszystkie aspekty życia codziennego.

Celem szkoleń jest rozwój kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży poprzez udział w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem urządzeń cyfrowych, prowadzonych przez doświadczonego trenera. Szkolenie ma charakter warsztatowy, a wskazówki trenera mają na celu ukierunkowanie uczestnika zajęć na eksperymentowanie i samodzielne poszukiwanie właściwych rozwiązań.

Warsztaty realizowane będą w dwóch modułach:

DZIENNIKARSTWO ONLINE – młodzież zainteresowana działalnością dziennikarską w sieci nabędzie praktyczne przygotowanie do profesjonalnej realizacji zadań w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii, również w ramach różnych portali społecznościowych.

Materiał szkoleniowy obejmie tematy z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych, m.in.:

• korzystanie z usług GOOGLE,
  • prowadzenie konta na kanale YouTube,
  • prowadzenie transmisji internetowych w serwisach społecznościowych,
  • korzystanie z komunikatorów, prowadzenie wideokonferencji, itp.
  • tworzenie własnej strony internetowej i BLOGA.

BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI – W ŻYCIU PRYWATNYM, SPOŁECZNYM ORAZ W EDUKACJI – osoby, zainteresowane działalnością w sieci rozwiną świadomość zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni i nabędą umiejętność bezpiecznego poruszania się w świecie wirtualnym rozważnie korzystając z jego możliwości.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in.:

• zagrożenia w sieci i ochrona własnej tożsamości,
  • korzystanie z e-usług administracji publicznej,
  • nowe style promocji i prezentacji,
  • umiejętne publikowanie i zamieszczanie informacji na różnych portalach społecznościowych, stronach internetowych, blogach i innych multimediach,
  • ochrona komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem.

Warsztaty realizowane będą w wymiarze 15 spotkań po 1,5 godz. i mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie GOKiCz lub online poprzez aplikację Microsoft Teams. Sposób prowadzenia, terminy i godziny zajęć zostaną ustalone po utworzeniu się grupy. Ilość miejsc ograniczona!

Zapisy prowadzimy telefonicznie lub osobiście w GOKiCz w Białobrzegach w terminie do 01.04.2021 r. O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie będziemy informować telefonicznie.
Więcej szczegółów pod nr tel. 17 224 52 78 lub 505 603 565.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Cyfrowe GOK-i w podregionie rzeszowskim” – Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dzisiaj jest: Wtorek, 23 Kwietnia 2024
Imieniny: Ilony, Jerzego i Wojciecha