Nieodpłatna pomoc prawna: darmowe materiały edukacyjno - informacyjne

Dodano: 09-10-2023

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT ŁAŃCUCKI, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje na terenie Powiatu Łańcuckiego.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi - przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – stowarzyszenie prowadzi także EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez Stowarzyszenie Sursum Corda materiałami, które są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu Łańcuckiego podstronie projektowej https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-lancucki-2023/, a także do śledzenia profilu organizacji w mediach spolecznościowych, gdzie publikowane są m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

Dzisiaj jest: , 28 Kwietnia 2024
Imieniny: Bogny, Walerii i Witalisa