Oferta pracy

Dodano: 09-07-2020

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach ogłasza nabór na stanowisko: MŁODSZY BILIOTEKARZ / BIBLIOTEKARZ

WARUNKI PRACY:

Zakres obowiązków:

• wypożyczanie na zewnątrz i udostępnianie na miejscu zbiorów Biblioteki;
  • rejestracja czytelników;
  • prowadzenie prawidłowej ewidencji czytelników i wypożyczeń;
  • egzekwowanie zwrotu przetrzymywanych materiałów bibliotecznych;
  • upowszechnianie czytelnictwa poprzez organizowanie różnorodnych form działalności kulturalnej i oświatowej, współpraca ze szkołami, stowarzyszeniami i innymi instytucjami;
  • kształtowanie zakresu tematycznego zbiorów (z uwzględnieniem potrzeb środowiska);
  • zakup książek, prenumerata czasopism i prowadzenie ich ewidencji;
  • opracowywanie księgozbioru zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • prowadzenie katalogów, selekcja i naprawa zbiorów;
  • dbałość o stan powierzonego księgozbioru oraz czystość i estetykę pomieszczenia bibliotecznego.

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Wymiar zatrudnienia: 1/2 etatu (20 godz./tyg.)

Wymagania:

• wykształcenie wyższe, preferowane kierunki humanistyczne – bibliotekoznawstwo, informacja naukowa, kulturoznawstwo, pedagogika, filologia polska lub pokrewne;
  • wiedza o literaturze oraz ogólnohumanistyczne podstawy;
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na oferowanym stanowisku;
  • umiejętność obsługi urządzeń biurowych;
  • predyspozycje osobowościowe: kreatywność, zaangażowanie, odpowiedzialność, komunikatywność, kultura osobista, umiejętność samodzielnej organizacji pracy, dyspozycyjność.

DANE PRACODAWCY:

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach

37-114 Białobrzegi 1, pow. łańcucki, woj. podkarpackie

e-mail: gokicz@gmina-bialobrzegi.pl

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy. Wymagane dokumenty należy dostarczyć osobiście bądź przesłać pocztą na adres Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach, 37-114 Białobrzegi 1 do dnia 20.07.2020 r. (nie odsyłamy dokumentów przesłanych pocztą).

O terminie przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych wybrani kandydaci będą poinformowani telefonicznie.

Wymagane dokumenty:

• CV z klauzulą: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach dla potrzeb rekrutacji na stanowisko młodszy bibliotekarz / bibliotekarz. Jednocześnie oświadczam, że zostałam/-em poinformowana/-y o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, wycofywania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne”).
  • list motywacyjny,
  • kopie dokumentów poświadczających wykształcenie, kwalifikacje, doświadczenie.

Dzisiaj jest: Sobota, 20 Kwietnia 2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii i Czecha