Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia

Dodano: 02-04-2026

Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony corocznie 7 kwietnia, stanowi inicjatywę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i ma na celu zwrócenie uwagi na kluczowe kwestie zdrowotne wpływające na społeczeństwa na całym świecie.
Tegoroczne hasło obchodów – „Razem dla zdrowia. Wspierajmy naukę” rozpoczyna całoroczną kampanię, która celebruje siłę współpracy naukowej w ochronie zdrowia ludzi, zwierząt, roślin i planety.

Kampania podkreśla zarówno osiągnięcia naukowe, jak i wielostronną współpracę niezbędną do przełożenia dowodów na działania-poprzez silny nacisk na podejście „Jedno Zdrowie”. Kampania wzywa rządy, naukowców, pracowników służby zdrowia, partnerów i opinię publiczną do:
 wspierania nauki, opierając się na dowodach, faktach i naukowych wytycznych w celu ochrony zdrowia,
 odbudowy zaufanie do nauki i zdrowia publicznego,
 wspierania rozwiązań opartych na nauce na rzecz zdrowszej przyszłości.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łańcucie w ramach kampanii Światowego Dnia Zdrowia 2026r. organizuje w dniu 8 kwietnia 2026 roku Dni Otwarte, w ramach których w siedzibie PSSE w Łańcucie, ul. Mickiewicza 6, w godz. 08.00 – 13.00 przygotowaliśmy informacje i materiały edukacyjne dotyczące szczepień ochronnych, instruktaż prawidłowej higieny rąk wraz z pokazem skuteczności mycia rąk z wykorzystaniem lampy UV, stanowisko profilaktyki uzależnień – możliwość skorzystania z alkogogli i narkogogli, rozmowy edukacyjne na temat zdrowego stylu życia i profilaktyki zdrowotnej, materiały informacyjno-edukacyjne do zabrania, kącik edukacyjny dla dzieci: kolorowanki edukacyjne.

 

Kalendarz

Kwiecień [2026]

Kalendarz z wydarzeniami
Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Informacje

Dzisiaj jest: Środa, 8 Kwietnia 2026
Godzina: 01:04:27
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny i Juliany

Newsletter