Aktualności

XIV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

Dodano: 28-04-2023

W dniu 27 kwietnia 2023 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Białobrzegach odbyła się XIV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego, w której udział wzięło ok. 150 uczestników z różnych ośrodków zajmujących się na co dzień osobami niepełnosprawnymi, rywalizujących w różnych konkurencjach sportowych.           

Organizatorami Spartakiady byli Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Powiat Łańcucki, Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej oraz Gmina Białobrzegi.  Wydarzenie to zaszczyciło swoją obecnością wielu gości – obecni byli: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec, dyrektor Biura Wojewody Karolina Bogusz, dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON Maciej Szymański, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wicestarosta Łańcucki  Barbara Pilawa-Kraus, Proboszcz Parafii pw. św. Małgorzaty i św. Walentego w Wysokiej ks. prał. Feliks Paściak, Wójt Gminy Żołynia Piotr Dudek, zastępca Wójta Gminy Czarna Marcin Brzychc, szefowie i przedstawiciele powiatowych służb oraz instytucji, stowarzyszeń zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.           

W imieniu Gminy Białobrzegi pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Spartakiady oraz jej sprawnego przebiegu.           

Dziękuję wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia – to dla nas zaszczyt, że mogliśmy Was gościć na ziemi białobrzeskiej.           

Wszystkim uczestnikom Spartakiady gratuluję ducha sportowej rywalizacji, radości z niej płynącej, którą dane nam było obserwować i z Wami przeżywać.  

                                                                                                                                                                                         Wójt

                                                                                                                                                                              Franciszek Masłoń   

 

Kalendarz

Kwiecień [2024]

Kalendarz z wydarzeniami
Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Informacje

Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024
Godzina: 08:00:52
Imieniny: Łukasza, Kai i Nastazji

Newsletter