Aktualności

Komunikat Wójta Gminy Białobrzegi

Dodano: 20-05-2020

Szanowni Rodzice dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Białobrzegi

Informuję, ze od dnia 25 maja 2020r. wznowiona zostaje działalność przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I-III szkół podstawowych na terenie Gminy Białobrzegi. Dyrektorzy szkół i zespołów szkół, stosownie do zgłoszeń rodziców, zorganizują zajęcia dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. Dla uczniów kl. I-III, których rodzice podjęli decyzję  o nie posyłaniu dziecka do szkoły, nadal będzie kontynuowane zdalne nauczanie.

Dyrektorzy szkół i zespołów szkół poinformowali organ prowadzący, że placówki oświatowe są odpowiednio przygotowane na przyjęcie dzieci w warunkach epidemii, poprzez spełnienie  wytycznych ustalonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. 

Szkoły i przedszkola zostały wyposażone w środki sanitarne i środki ochrony osobistej. Dyrektorzy opracowali wewnętrzne procedury bezpieczeństwa i higieny obowiązujące na terenie danej placówki oraz postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.

W związku z powyższym, w trosce o zdrowie dzieci, uczniów  i personelu, a także nas wszystkich proszę rodziców o szczegółowe zapoznanie się i stosowanie wprowadzonych w placówkach oświatowych procedur bezpieczeństwa.

Proszę o współpracę rodziców, pracowników placówek i nauczycieli  w celu wyrobienia u dzieci odpowiednich nawyków i  zachowań niezbędnych w sytuacji zagrożenia epidemicznego.

 

Wójt Gminy Białobrzegi

Franciszek Masłoń

Kalendarz

Lipiec [2022]

Kalendarz z wydarzeniami
Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Informacje

Dzisiaj jest: Środa, 6 Lipca 2022
Godzina: 09:30:34
Imieniny: Dominiki, Jaropełka i Łucji

Newsletter