Bezpłatne badania w ramach Programu Profilaktyka 40+ na terenie Gminy Białobrzegi

Dodano: 12-02-2024

Darmowe badania dla osób powyżej 40 roku życia !

ZADZWOŃ +48517194743, aby umówić się na badania w Centrum Medycznym MEDYK

HARMONOGRAM BADAŃ NA TERENIE GMINY BIAŁOBRZEGI:

L.p. Data Lokalizacja Uwagi
1.

22 lutego 2024r. czwartek
godz. 6:30 - 9:30

Wola Dalsza – Dom Kultury w Woli Dalszej, Wola Dalsza 149 Lokalizacja dedykowana mieszkańcom sołectwa Wola Dalsza
2. 23 lutego 2024r.
godz. 6:30 - 9:30
Korniaktów Południowy: Dom Kultury w Korniaktowie Południowym, Korniaktów Płd. 2

Lokalizacja dedykowana mieszkańcom sołectw: Korniaktów Południowy oraz Budy Łańcuckie Prawa Strona

3.

24 lutego 2024r.
godz. 6:30 - 10:00

Korniaktów Północny: Dom Kultury w Korniaktowie Północnym, Korniaktów Płn. 33a Lokalizacja dedykowana mieszkańcom sołectw: Korniaktów Północny, Budy Łańcuckie Prawa Strona oraz Budy Łańcuckie Lewa Strona
4. 25 lutego 2024r.
godz. 6:30 - 10:00
Białobrzegi – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa
w Białobrzegach – Białobrzegi 1
Lokalizacja dedykowana mieszkańcom sołectw: Białobrzegi Lewa Strona oraz Białobrzegi Prawa Strona
5.

26 lutego 2024r.
godz. 6:30:9:30

Dębina – Dom Kultury w Dębinie, Dębina 122b Lokalizacja dedykowana mieszkańcom sołectwa Dębina

Jednoczesnie informujemy, że w przypadku braku możliwości skorzystania z badań w dedykowanej lokalizacji, można wybrać dowolny punkt na terenie Gminy.

→ Dlaczego warto badać się w ramach programu Profilaktyka 40Plus

Profilaktyka 40 Plus to pakiet badań laboratoryjnych, który pokaże Ci jaki jest Twój stan zdrowia.
Wiele chorób, szczególnie w początkowym stadium rozwoju, przebiega nie dając żadnych objawów. Jeśli zdiagnozuje się je jak najszybciej, można natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. A to zwiększy szanse na wyleczenie i pozwoli na uniknięcie poważnych konsekwencji zdrowotnych w przyszłości.
Warto badania są bezpłatne. A Ty jedyne co musisz zrobić to poświęcić czas dla siebie samego! #NaCoCzekasz ?

• Czego dowiesz się wykonując badania?
  • Morfologia umożliwia wykrycie anemii, zaburzeń krzepliwość krwi, stanu zapalnego.
  • Badanie stężenia cholesterolu jest niezbędne dla prewencji chorób układu krążenia.
  • Oznaczenie stężenia glukozy jest najważniejszym badaniem w rozpoznaniu cukrzycy.
  • Badanie enzymów wątrobowych (AlAT, AspAT, GGTP) pozwala na ocenę funkcji wątroby.
  • Funkcję nerek ocenia się na postawie wyniku kreatyniny.
  • Pomiar stężenia kwasu moczowego wykorzystuje się m.in. w diagnostyce dny moczanowej.
  • Badanie ogólne moczu pozwala na uzyskanie informacji dotyczących funkcji nerek, stanów zapalnych oraz cukrzycy.
  • Oznaczenie krwi utajonej w kale jest kluczowe dla diagnostyki stanów zapalnych i nowotworów w obrębie przewodu pokarmowego.
  • Badanie markeru PSA umożliwia wykrycie raka prostaty.

→ Co zawiera pakiet badań?

Pakiet badań diagnostycznych dla kobiet zawiera:

• morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi;
  • stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
  • stężenie glukozy we krwi;
  • AlAT, AspAT, GGTP;
  • poziom kreatyniny we krwi;
  • badanie ogólne moczu;
  • poziom kwasu moczowego we krwi;
  • krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT).

Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn zawiera:

• morfologia krwi obwodowej odsetkowym i płytkami krwi;
  • stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
  • stężenie glukozy we krwi;
  • AlAT, AspAT, GGTP;
  • poziom kreatyniny we krwi;
  • badanie ogólne moczu;
  • poziom kwasu moczowego we krwi;
  • krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT);
  • PSA – antygen swoisty dla stercza całkowity.

Pakiet wspólny dla kobiet i mężczyzn:

• pomiar ciśnienia tętniczego;
  • pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI);

→ Ważne! na badanie należy zgłosić się na czczo z próbką moczu i kału.

→ Aby zarejestrować się na badanie zadzwoń na infolinię: 517194743

Jeśli minął już rok od ostatnich badań – możesz to zrobić jeszcze raz. Nie czekaj – korzystaj z możliwości bezpłatnych badań.

Dzisiaj jest: Poniedziałek, 29 Kwietnia 2024
Imieniny: Hugona, Piotra i Roberty