Programu Równać Szanse – sprawdź i aplikuj o 8 500 zł na inicjatywę z młodzieżą

Dodano: 26-09-2019

Masz chęć na zmiany? Chcesz rozwinąć swoje pasje? A może chcesz poznać co cie pasjonuje? Sprawdź siebie, nawiąż współpracę z różnymi instytucjami oraz swoimi rówieśnikami! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży i aplikowania wniosków do Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse. Program wyposaża młodych ludzi w umiejętności skutecznego radzenia sobie w różnych sytuacjach. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie procentować będzie w życiu młodych ludzi - niezależnie od tego, co, z kim i gdzie będą robić.

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży jest administratorem Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse skierowanego do młodzieży. Konkurs ma na celu wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Zależy nam na tym, by młody człowiek z małej miejscowości potrafił samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele – fragment jaki przeczytamy na oficjalnej stronie konkursu rownacsznase.pl

Równać Szanse to program dla młodzieży mieszkającej na wsi i w miejscowościach do 20 000 mieszkańców. Dzięki udziałowi w programie młodzi ludzie: odkrywają i rozwijają swoje pasje, sami stawiają sobie cele, nabywają umiejętności, dzięki którym łatwiej znajdą pracę, planują, podejmują decyzje i biorą za nie odpowiedzialność, mają okazję zrobić coś ważnego dla środowiska.

Kwota na realizację projektu to  8 500 zł, których pomysłodawcami i realizatorami jest młodzież. Wniosek z pomysłem należy złożyć poprzez lokalne stowarzyszenie np. OSP, fundacje, ośrodek kultury czy bibliotekę. Wnioski przyjmowane są wyłącznie za pomocą generatora on-line znajdującego się pod adresem: rownacszanse.pl/system do 7 października 2019 do godziny 12 w południe. Projekt trwa 6 lub 15 miesięcy.

Każdy projekt ma koordynatora. Jest to osoba dorosła, która dba o bezpieczeństwo w projekcie, oraz, aby młodzi ludzie działali zgodnie z założeniami programu Równać Szanse. Każdy koordynator bierze udział w szkoleniach, by jak najlepiej przygotować się do swej roli.

Fundacja Fundusz Lokalny SMK jest regionalnym partnerem programu Równać Szanse. Fundacja prowadzi doradztwo nt. programu na terenie województwa: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Realizuje spotkania na których szkoli jak napisać dobrze wniosek, konsultuje pomysły oraz odpowiada na nurtujące pytania w sprawie programu.

Zapraszamy do kontaktu z lokalnymi doradcami programu:

Woj. Podkarpackie: Elwira Krabarz, e-mail: oraz Stanisław Baska e-mail: fundacjasmk@gmail.com

Więcej informacji na stronach: http://fundacjasmk.pl/mlodzi-gniewni/rownac-szanse/ oraz https://rownacszanse.pl/2019/RKG_rusza_konkurs a także na Facebooku:https://www.facebook.com/events/500356977421767/

Dzisiaj jest: Piątek, 26 Kwietnia 2024
Imieniny: Marii, Marzeny i Ryszarda