Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia 2018 pod hasłem „ZDROWIE DLA WSZYSTKICH" .

Dodano: 27-03-2018

Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2018r.


„Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018r.

 

Stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu to ideał, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie.

„Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

"Nikt nie powinien wybierać między śmiercią a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia. "

•  Co najmniej połowa ludzi na świecie nie jest obecnie w stanie uzyskać niezbędnych usług zdrowotnych.

•  Prawie 100 milionów ludzi jest zmuszanych do skrajnego ubóstwa, przetrwania za jedyne 1,90 USD lub mniej dziennie, ponieważ muszą płacić za usługi zdrowotne z własnej kieszeni.

•  Ponad 800 milionów ludzi (prawie 12% światowej populacji) wydaje co najmniej 10% swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne dla siebie, chorego dziecka lub innego członka rodziny. W budżecie domowym takie wydatki traktowane są jako "katastrofalne wydatki".

•  Pokrywanie katastrofalnych wydatków na opiekę zdrowotną jest problemem globalnym.
W bogatszych krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej i niektórych częściach Azji, które osiągnęły wysoki poziom dostępu do usług zdrowotnych, coraz więcej osób wydaje co najmniej 10% swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne.

Wiadomości na temat Światowego Dnia Zdrowia 2018

•  Powszechne ubezpieczenie zdrowotne polega na zapewnieniu, aby wszyscy ludzie mogli uzyskać wysokiej jakości usługi medyczne, gdzie i kiedy ich potrzebują, bez ponoszenia trudności finansowych.

•  Nikt nie powinien wybierać pomiędzy dobrym zdrowiem a innymi potrzebami życiowymi.

•  UHC jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi i narodów.

•  Niektóre kraje poczyniły wielkie postępy. Ich wyzwaniem jest utrzymanie zasięgu, aby sprostać oczekiwaniom ludzi.

•  Wszystkie kraje będą podchodzić do UHC na różne sposoby: nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Ale każdy kraj może zrobić coś, aby rozwinąć UHC.

•  Sprawienie, by usługi zdrowotne stały się naprawdę uniwersalne, wymaga przejścia od projektowania systemów opieki zdrowotnej wokół chorób i instytucji do usług zdrowotnych zaprojektowanych dla ludzi i wokół nich.

•  Każdy może wziąć udział w tworzeniu UHC, biorąc udział w dyskusji na temat UHC.


    Uprzejmie informujemy, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łańcucie w ramach popularyzacji kampanii Światowego Dnia Zdrowia 2018r. organizuje w dniu 9 kwietnia 2018 roku (poniedziałek) punkt badań i porad profilaktycznych, w ramach którego w siedzibie PSSE w Łańcucie, ul. Mickiewicza 6, w godz. 8.00 – 12.00 będzie można wykonać nieodpłatnie badania: pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru cukru we krwi, pomiaru masy ciała i określenie wskaźnika BMI, pomiaru zawartości tlenku węgla w powietrzu wydychanych z płuc aparatem „Smokolyzer”,a także demonstracja działania alkogogli i narkogogli. W trakcie badań będą udzielane porady nt. zdrowego stylu życia, prowadzone będzie rozdawnictwo materiałów oświatowo-zdrowotnych oraz popularyzacja kampanii zdrowotnych: „Światowego Dnia Zdrowia 2018r.”; „Wiosna bez pneumokoków” oraz „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”.

Kalendarz

Marzec [2019]

Kalendarz z wydarzeniami
Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek Poniedziałek
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Informacje

Dzisiaj jest: Czwartek, 21 Marca 2019
Godzina: 12:27:31
Imieniny: Benedykta, Lubomiry i Lubomira

Newsletter